Délvidéki portya

Délvidéki portya a megújuló energiák nyomában címmel HATÁRTALANUL! programra adtunk be pályázatot. Örömmel értesültünk az előző tanévben, hogy terveinket meg tudjuk valósítani.

Partneriskolánk a szabadkai Ivan Saric Műszaki Iskola lett.

Az előkészítő órán a diákok előadást hallottak a Vajdaság földrajzi, történelmi helyzetéről, nevezetességeiről, valamint a trianoni békediktátum hatásairól. Az első utazásra 2018. március 26-28. között került sor. 28 diák vett részt a projektben, a 12/A, 3/11/E és 13/I osztály tanulói. Pedagóguskísérők: Bodó Judit, Gerölyné Pipics Enikő és Horváth Árpád voltak.

Utazásunk során megtekintettük az 1697-es zentai csata emlékművét, a zentai városházán megismerkedtünk Zenta történelmével, valamint a csata részleteivel is. Csantavéren a helyi plébános mutatta be a római Szent Péter bazilika kisebb változataként felépített Páduai Szent Antal templomot. Utána Palicson csodáltuk meg a szecessziós épületeket. A fiúk ámulatukra még a Női fürdőbe is bemehettek.

A második napon az iskolai programok megvalósítására került sor. Közös bemutatkozás után hallottunk a tornaterem vízmelegítését ellátó napkollektorról, megtekintettük a szabadkai víztisztítót, elkezdtük a közös projektfeladat: a napelemmel működtetett házikó tervezését.

A kapcsolatunk erősítését szolgálta a közös városnézés. A Városháza tornyából a város panorámája tárult elénk, végigsétáltunk a szecesszió városában a szebbnél szebb palotákat szemlélve. Sajnos a Zsinagógát csak kívülről szemlélhettük meg, de a Kosztolányi szobor előtt együtt emlékeztünk a költőre.

A szabadkai csoportot április 12-én fogadtuk iskolánkban. Intézményünk bemutatásakor a megújuló energiák oktatásának elméletére és gyakorlatára helyeztük a hangsúlyt. Iskolai programként a Vajdaságban készített fotókból fotókiállítást szerveztünk, vegyes csoportokban vetélkedőt szerveztünk és természetesen elkészült a korábbi tervek alapján a napelemes ház makett is.

A csoporttól a közös kirándulások: az ikervári vízerőmű és Kőszeg együttes felfedezésével búcsúztunk el.

Az értékelő órán megállapítottuk, hogy a kitűzött célt elértük: a találkozások, együtt töltött idő során mindannyiunk számára egyértelművé vált, hogy a határon túl élő magyarokkal összetartozunk, a nemzeti összetartozás érzésünk elmélyült.

Youtube videónk

Szombathely, 2018. 04.24.

Gerölyné Pipics Enikő

projektvezető könyvtáros tanár

Diákszemmel - tudósok, irodalmárok, természeti jelenségek Gyergyószentmiklós és Szombathely térségében

Iskolánk immár 5. Határtalanul pályázata érkezett el a befejező szakaszához...

Erről olvashatnak összeállításunkban

Diákszemmel (pdf, 4Mb)

2018.04.13-án pénteken Szakmák Éjszakája a PUSKÁSBAN is! Mindenkit szeretettel várunk.
A programokon való részvétel ingyenes, bővebb információ a plakáton!

Képző cégek látogatási ideje:

EPCOS Elektronikai Alkatrész Kft

Szombathely, Csaba utca 30,

2018.04.12. 16.00 - 18.00 óra

Luk Savaria Kft

Szombathely, Zanati út 31

2018.04.12. 18.00 - 21.00 óra

2018.04.13. 18.00 - 21.00 óra

Delphi Hungary Kft.

Szombathely, Puskás T. u

2018.04.13. 14.00 - 16.00 óra

iQor Global Services Hungary Kft

Szombathely, Vásártér u. 1

2018.04.13. 16.00 - 21.00 óra

Kedves Szülők, Diákjaink, Támogatóink!

A PUSKÁS TIVADAR SZAKKÉPZŐ ISKOLA TANULÓIÉRT ALAPÍTVÁNY-t az iskola vezetése, az Iskolaszék, a Szülői Szervezet, a Pedagógus Szakszervezet és az iskola dolgozói hozták létre 2004-ben.

Az alapítvány célja:

Az iskola tanulóinak, nevelőtestületi tagjainak  kulturális, művészeti, sport, tanulmányi, valamint szakképzéssel kapcsolatos munkájának, eredményességének segítése.

Az alapítvány alapítói és a kuratórium kéri mindazokat, akik a kitűzött célokkal egyetértenek, hogy adójuk 1%-ával is segítsék azok megvalósulását.

Cím: PUSKÁS TIVADAR SZAKKÉPZŐ ISKOLA TANULÓIÉRT ALAPÍTVÁNY

9700 Szombathely, Petőfi S.u.1.

Adószám: 18895052-1-18

Az alapítvány általános ügydöntő, ügyvezető és képviselő szerve a kuratórium.

Tisztelettel köszönjük, hogy támogatja alapítványunkat.

Az Alapítvány kuratóriuma

A nyilatkozat letöltése JPG formátumban

„Honszerelem! Vess tiszta lángot!”

Ezzel a címmel rendhagyó irodalom óra keretében az iskola 3 osztálya irodalmi-zenés összeállítással emlékezett meg az 1848-as forradalomról és az azt követő szabadságharcról.

A Szent Mihály Szekere Vándorszínház előadását tekinthették meg. Korabeli versek, visszaemlékezés szövegei mellett a korszakot idéző zenerészletek hangzottak el, hallhattunk toborzózenét verbunkos tánccal.

A műsorban közreműködtek:

Valter Ferenc- a Magyar Állami Operaház magánénekese

Vörös Elma Dóra – zongoraművész

Széles Kristóf – egyetemi hallgató

Tartalmas, lélekre ható órában volt részünk.